Poniedziałek, Maj 21, 2018
dziecko7.jpg

Konkurs – Kredą po chodniku

(4 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)


Konkurs trwa – czekamy na Wasze zgłoszenia!

Przed nami piękny okres letnich dni, a z nimi szał na podwórkowe zabawy. Zachęcamy do wspólnych rodzinnych gier w badmintona, klasy oraz do wspólnego skakania w gumę i na skakance, a w formie twórczego relaksu do malowania kredą po chodniku.

Przejdź do grupy i zobacz zgłoszone prace…

 

 

  • Weź udział w rywalizacji na najciekawszy i najładniejszy rysunek kredą na chodniku!
  • Zapraszamy dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy.
  • Zapraszamy również przedszkola, stowarzyszenia i inne zorganizowane grupy do współzawodnictwa.

Przed nami piękna wiosna i wiele słonecznych dni :) jak na razie pada, gdzieniegdzie leży śnieg, jedyna chwila która mnie zachwyciła do tej pory – to widok przepięknej podwójnej tęczy.

Temat konkursu – WAKACJE MOICH MARZEŃ

Termin – Zaczynamy na wiosnę 2011 roku

Aby wziąć udział w rywalizacji, załóż konto, zaloguj się na naszej stronie i dołącz do grupy Konkurs – Kredą po chodniku. Załóż w grupie galerię i nazwij ją Imieniem i Nazwiskiem swojego dziecka, w nawiasie podaj datę jego urodzin. Możesz zgłosić do konkursu od 1 do 3 ujęć jednej pracy konkursowej. Każdemu zdjęciu nadaj właściwą nazwę. Teraz powiadom wszystkich znajomych, aby głosowali na pracę Twojego dziecka!

 

Jak malować kredą po chodniku?

Pytanie wydaje się być proste, bierzemy kredę i malujemy. Dzieci mają świetną zabawę przy tworzeniu coraz to nowych malowideł, ćwicząc chwyt i koordynację wzrokowo-ruchową, w dodatku na świeżym powietrzu.

Można pokusić się o wykonanie prawdziwych arcydzieł na chodniku, które będą ozdobą i obiektem zazdrości innych dzieci i ich rodziców, przynajmniej do następnego deszczu.

Oprócz kredy będziemy potrzebowali pomysłu, ładnej pogody, chęci, miarki i szablonu. Pomysł można zaczerpnąć ze zdjęcia – własnego lub wyciętego z gazety – jak również z naszego autorskiego rysunku lub pracy naszego dziecka. Cała praca będzie polegała na przeniesieniu obrazu na chodnik w założonej skali, czyli – najprościej mówiąc – powiększeniu go. W tym celu mierzymy nasze zdjęcie i dzielimy na równe paski w pionie i poziomie, paski oddzielamy przerywaną linią na zdjęciu, w efekcie uzyskujemy zdjęcie podzielone na 4, 6, 8, 10, 12 lub więcej prostokątów. W następnym kroku rysujemy na chodniku ramę o wymiarach naszej grafiki powiększonej x-krotnie. Następnie dzielimy tę ramę zgodnie z podziałem zastosowanym wcześniej na zdjęciu. Teraz pozostaje nam już nanoszenie prostokątów ze zdjęcia na wyznaczone prostokąty na chodniku.

Serwis TwórczeDzieci.eu życzy miłej zabawy.

Komentarze 

 
0 #2 Administrator 2010-11-08 20:45
Kochani pojawiła się pierwsza uczestniczka, kto do niej dołączy?
Cytować
 
 
+1 #1 Milena 2010-09-27 08:16
:P ciekawy ten kotek.
Cytować
 
Ostatnio zarejestrowani