Poniedziałek, Maj 21, 2018
dziecko4.jpg

FAQ – pytania i odpowiedzi

(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)

Masz pytanie, na które nie ma odpowiedzi? Napisz do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

1 Kto może się zarejestrować?
W serwisie TwórczeDzieci.eu zarejestrować się może każdy kto był twórczym dzieckiem, czuje się twórczym, bądź jest lub będzie rodzicem równie twórczego dziecka.

2 Jak założyć konto dziecku?
Zakładając konto dziecku, użyj danych dziecka, a nie swoich. W polu Imię i nazwisko wpisz Imię i nazwisko dziecka, aby jego prace, zdjęcia i filmy umieszczone w serwisie ujawniały prawdziwego autora. W ustawieniach profilu konta znajdziesz również miejsce, gdzie można umieścić dodatkowo dane rodzica lub opiekuna dziecka. Jeśli praca Twojego dziecka weźmie udział w konkursie, będzie podpisana jego imieniem i nazwiskiem, a nie opiekuna.

3 Dlaczego nie mogę założyć kilku kont używając tego samego e-maila?
Ze względów bezpieczeństwa każde osobne konto wymaga przy rejestracji osobnego adresu e-mail, taki adres stanowi podstawowy sposób weryfikacji. Każdy nowy twórczy użytkownik serwisu powinien mieć własne odrębne konto, aby nie było wątpliwości kto jest faktycznym autorem umieszczanych prac. Ma to szczególne znaczenie przy konkursach, rankingach oraz ocenianiu prac i profili w serwisie.

4 Jak zmienić nazwę wczytanego rysunku lub zdjęcia?
Po utworzeniu galerii prac możesz zmienić nazwy wczytanych plików. Po zalogowaniu, należy przejść do wybranej galerii i powiększyć wybraną pracę, w lewym górnym rogu zdjęcia znajduje się ołówek który po najechaniu myszką zmienia się w stan edycji. Teraz wystarczy nadać nową nazwę i zapisać zmiany. Najlepiej jednak jeśli nazwy plików zmienisz zanim wczytasz je do galerii serwisu.

5 Ocenianie rysunków i zdjęć
W serwisie każdy użytkownik, zarówno ten zalogowany jak i niezalogowany, może ocenić każdą z umieszczonych prac (rysunków, zdjęć). Oceny dokonujesz wybierając odpowiednią ilość gwiazdek przy wybranej pracy. Każdy użytkownik może zagłosować tylko jeden raz na każdą z prac, przy czym użytkownik nie może oddać głosu na własną pracę. Aby zagłosować na wybraną pracę przejdź do zakładki Społeczność > Zdjęcia i prace , wybierz odpowiednią galerię prac i powiększ zdjęcie – moduł do głosowania znajduje się w lewym górnym rogu nad każdą powiększoną pracą w serwisie.

Prace użytkowników z największą ilością oddanych gwiazdek znajdziesz w module Top Rysunki na stronie Startowej serwisu.

  Oto oceny do wyboru:
 • jedna gwiazdka – bardzo słabe
 • dwie gwiazdki – słabe
 • trzy gwiazdki – normalne
 • cztery gwiazdki – dobre
 • pięć gwiazdek – doskonałe

6 Ocenianie profili użytkowników
W serwisie każdy użytkownik, zarówno ten zalogowany jak i niezalogowany, może ocenić każdy profil użytkownika. Oceny dokonujesz wybierając odpowiednią ilość gwiazdek przy wybranym profilu. Każdy użytkownik może zagłosować jeden raz na każdy z wybranych profili, przy czym użytkownik nie może oddać głosu na własny profil. Aby zagłosować na profil przejdź do zakładki Ostatnio zarejestrowani > Pokaż wszystkich – moduł do głosowania znajduje się z prawej strony każdego profilu na liście użytkowników serwisu.

Profile Waszych ulubionych użytkowników z największą ilością oddanych gwiazdek znajdziecie w module Top Dzieciaki na stronie Startowej serwisu.

  Oto oceny do wyboru:
 • jedna gwiazdka – bardzo słabe
 • dwie gwiazdki – słabe
 • trzy gwiazdki – normalne
 • cztery gwiazdki – dobre
 • pięć gwiazdek – doskonałe

7 Jak zaprosić innego użytkownika serwisu do grona znajomych?
Aby wysłać zaproszenie do grona znajomych serwisu TwórczeDzieci.eu należy być zalogowanym. Następnie przejść do profilu osoby zapraszanej. W górnej części profilu nad "kolorowymi prostokątami" znajduje się link ZAPROŚ do kontaktów, kliknij, w oknie które się pojawi możesz napisać wiadomość do osoby zapraszanej, i zatwierdź. W ten sposób wyślesz zaproszenie, które osoba zapraszana musi potwierdzić.

8 W którym miejscu mogę potwierdzić wysłane do mnie zaproszenie do grona znajomych?
Po otrzymaniu takiego zaproszenia po zalogowaniu w Twoim profilu przy linku Skrzynka odbiorcza pojawi się dzwoneczek z numerem, który określa ilość otrzymanych zaproszeń. Kliknij i potwierdź znajomości. Dodatkowo na Twój adres mailowy wpłynie powiadomienie z serwisu o takim zaproszeniu.

9 Komentarze
W serwisie znajdziesz miejsca, w których możesz skomentować zawarte w serwisie treści: są to artykuły (tu nie wymagana jest rejestracja), zdjęcia, rysunki oraz profile użytkowników (po zalogowaniu). Serdecznie zachęcamy do wyrażania swoich opinii.

Ostatnio zarejestrowani