Wtorek, Kwiecień 24, 2018
dziecko2.jpg

Henio Mądrek – sposób na twórcze spędzenie czasu

(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)

 

"Henio Mądrek przygotowuje się z nami do szkoły" to seria książeczek pomocniczych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zawiera różnorodne gry i zabawy edukacyjne, które pomagają kształtować wiele sprawności rozwojowych takich jak koncentracja, koordynacja wzrokowo-ruchowa czy wyobraźnia.

  • Dla dziecka – zabawa i nauka pełna radości!
  • Dla wychowawcy – sposób na urozmaicenie zajęć.
  • Dla rodzica – pomysł na twórcze wykorzystanie czasu dziecka w domu i na wakacjach.

 

Autorka:
Dorothee Raab – pedagog, uczyła w przedszkolu i szkole podstawowej, prowadzi terapie dla uczniów mających problemy z czytaniem i pisaniem

Konsultacja dydaktyczna:
Dorota Szynkaruk, Małgorzata Prusinowska – nauczycielki o wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi o specyficznych problemach związanych z koncentracją, czytaniem, pisaniem i liczeniem, prowadzą zajęcia w klasach początkowych w szkole podstawowej, współautorki podręczników do nauczania zintegrowanego.

Poniżej prezentujemy serię edukacyjną wydawnictwa BC.edu – Henio Mądrek:

Bawię się i majsterkuję (A4, 80 str.)

W domu, w przedszkolu lub na wakacjach – dzięki tej książeczce twoje dziecko zdobędzie pierwsze ważne umiejętności poprzez zabawę. Służą temu urozmaicone ćwiczenia na kojarzenie i spostrzegawczość, a także ciekawe zadania budzące w dziecku chęć do nauki liczenia i malowania. Niewątpliwym atutem tej książeczki jest wiele ćwiczeń praktycznych polegających na wycinaniu, klejeniu i łączeniu różnych elementów. Taka forma aktywności stymuluje naturalną koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwija wyobraźnię dziecka.

Bawię się, rysuję, koloruję (A5, 72 wyrywane karty)

Książka zawiera dodatkowy zestaw zabaw, które można wykorzystać w domu, w przedszkolu i w czasie ferii. W środku znajdują się między innymi zadania dotyczące stosunków przestrzennych, labirynty i kolorowanki. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Ćwiczę koncentrację (A4, 24 str.)

Książka "Ćwiczę koncentrację" pomaga dziecku w wykształceniu sprawności motorycznej, w ćwiczeniu spostrzegawczości i logicznego myślenia. Przede wszystkim jednak umożliwia wykształcenie umiejętności koncentracji uwagi – niezwykle trudnej, ale bardzo ważnej umiejętności u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Poznaję alfabet (A4, 32 str.)

Książka "Poznaję alfabet" zawiera wszystkie litery wchodzące w skład polskiego alfabetu i jest bogato ilustrowana. Każdej literce odpowiada inne zwierzątko. Dziecko musi pokolorować literkę albo odgadnąć nazwę zwierzątka. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

Wkrótce będę uczniem (A4, 80 str.)

Książka "Wkrótce będę uczniem" w optymalny sposób przygotowuje dzieci w wieku przedszkolnym do rozpoczęcia nauki w szkole. Henio Mądrek pomaga dziecku w wykształceniu umiejętności koncentracji, sprawności manualnej, logicznego myślenia, liczenia, rozpoznawania kolorów i kształtów i spostrzegawczości. Są to umiejętności, które okażą się niezbędne przyszłemu uczniowi szkoły podstawowej w czasie samodzielnej nauki. Oprócz ćwiczeń do indywidualnego wykonania w książce umieszczona została gra planszowa „Od słowa do słowa – zabawa gotowa”, która uczy współdziałania, respektowania reguł. Sprawności te są istotne w pracy zespołowej w dalszych latach nauki, stanowią również podstawę rozwoju społecznego ucznia. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Zaczynam liczyć (A4, 24 str.)

W domu, w przedszkolu, lub na wakacjach – ta publikacja pomoże dziecku w nauce liczenia w zakresie od jednego do dziesięciu. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 4-6 lat i stanowi doskonałe przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole.

Zaczynam pisać (A4, 24 str.)

Książka "Zaczynam pisać" zawiera zadania, które pomogą dziecku utrwalić nawyk pisania. Dziecko wykształca prawidłową koordynację ręki i oka. Duże, przejrzyste obrazki wpierają rozwój sprawności manualnej. Dziecko wykonuje rysunki, w których naśladuje kształty liter w polskim alfabecie i w ten sposób niejako przy okazji uczy się pisać. W środku znajduje się także dodatkowy plakat z wszystkimi literkami znajdującymi się w polskim alfabecie. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Zaczynam przygodę ze szkołą (A4, 84 str.)

Przygotowanie do nauki w pierwszej klasie. Ćwiczenie koncentracji i sprawności manualnej, rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia, pierwsze kroki w nauce liczb i liter.

Ostatnio zarejestrowani