Wtorek, Kwiecień 24, 2018
dziecko1.jpg

Baranek Shaun – Jak wytropić baranka?

(4 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

 

Przepięknie wydana przez wydawnictwo AMEET książeczka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat, ale z powodzeniem można ją zakupić dla maluchów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z miękkimi książeczkami. Opowiada poprzez obrazki przygody stada baranków.

Zabawa wiąże się z wytropieniem na dość pokaźnej ilustracji baranka Shauna, którego spośród dziesiątków innych baranków wyróżnia tylko bujna czuprynka. Ilustracje są barwne i w zabawny sposób przedstawiają niezliczona ilość szczegółów z otaczającego stado bajkowego świata. Niektóre przedmioty i zwierzątka powtarzają się na wszystkich obrazkach, ale nie łatwo je wytropić.

Historyjki świetnie ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość dziecka. Rodzic po wnikliwym przyjrzeniu się odkryje ogromną ilość, na pierwszy rzut oka, ukrytych przedmiotów i zwierząt, które można dziecku pokazać, wyjaśnić i co ważne nazwać. Już po chwili to dziecko z dumą odnajduje ukryte zwierzątka, a nawet kosmitów.

Dzieci uwielbiają tego typu zabawy, dlatego warto posiadać w swojej biblioteczce nawet kilka podobnych pozycji. Godziny spędzone na odnajdywaniu szczegółów dostarczą wiele zabawy, a dzieciom radości i dawki pożytecznej wiedzy o świecie, nauczą wnikliwości i spostrzegawczości.

Serdecznie polecamy!

Książkę wydało:
wydawnictwo AMEET

tmf

 

Komentarze 

 
+1 #1 Iwona 2011-02-15 11:39
świetna książeczka, mój prawie trzylatek sięga po nią prawie każdego wieczoru :roll:
Cytować
 
Ostatnio zarejestrowani