Poniedziałek, Maj 21, 2018
dziecko7.jpg

Śpiewanki – pokazywanki

(7 głosów, średnia ocena 4.71 na 5)

 

"Śpiewanki pokazywanki" to niezwykła płyta z krótkimi piosenkami-wierszykami do słuchania, śpiewania, nauki i zabawy. Słowa piosenek i muzyka zostały stworzone przez twórczynię klubiku dla dzieci "Muzyczny Domek" oraz muzyka w jednej osobie, Katarzynę Kulikowską.

Na płycie znajdują się 24 piosenki, które zachęcają, zgodnie z tytułem płyty, do wspólnego śpiewania i pokazywania. Do każdej piosenki dołączono opis propozycji zabawy ruchowej z dzieckiem. Np. jeśli jest piosenka o butach, to nakładamy buty (kapcie!) na ręce i tańczymy na podłodze… jeśli śpiewamy o kaczce, słoniu i kotku, to naśladujemy kroki kolejno wszystkich zwierzątek… jeśli o gimnastyce głowy, to kręcimy głową do upadłego.

Niby nic odkrywczego, ale piosenki mają tak zabawne słowa i miłe dla ucha melodie, że nogi same rwą się do tańca. Za każdym razem, gdy słucham tej płyty, czuję się zmotywowana do wspólnej zabawy z dzieckiem.

Płyta może też z powodzeniem służyć jako materiał pomocniczy na zajęciach muzyczno-ruchowych w przedszkolu. Jest dostępna w większości księgarni.

isk

Ostatnio zarejestrowani